Popularyzacja koszykówki w naszym regionie ,stworzenie możliwości rozgrywania systematycznych spotkań amatorskim zespołom koszykówki.
2. ORGANIZATOR
Uczniowski Klub Sportowy Bliza przy Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie ,
Centrum Kultury Promocji i Sportu we Władysławowie.
3. TERMINARZ I MIEJSCE
Mecze rozgrywane będą w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie zgodnie z terminarzem.
4. UCZESTNICY
W rozgrywkach mogą brać udział zespoły składające się minimum z 8 i maksymalnie z 12 zawodników . Podczas sezonu rozgrywkowego zawodnik nie może zmienić zespołu. Zespół który zgłosił mniej niż 12 zawodników może w trakcie sezonu uzupełnić skład pod warunkiem dokonania na uksbliza@wp.pl pisemnego zgłoszenia z wyprzedzeniem, przynajmniej 2 dni przed najbliższym meczem. Każdy zawodnik zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia , iż posiada aktualne badania lekarskie i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w ALK . Niepełnoletni uczestnicy dodatkowo przedstawiają zgodę opiekunów prawnych.
5. ZGŁOSZENIE DRUŻYNY
Każdy zespół zobowiązany jest do dostarczenia składu drużyny na druku zgłoszenia imiennego w formie papierowej przed rozpoczęciem pierwszego meczu nowego sezonu ( druk do pobrania www.uksbliza.wladek.info) . Każda drużyna zobowiązana jest do wpłacenia wpisowego w wysokości 600 zł w dwóch ratach. Pierwsza wpłata w wysokości 300 złotych do 23 października 2015 r. druga wpłata do 10 grudnia 2015 r.
6. SYSTEM ROZGRYWEK
Mecze będą rozgrywane systemem mecz i rewanż. Jeżeli zespół nie zgłosi się na wyznaczone spotkanie ( dopuszczalne jest 10 minutowe spóźnienie) mecz zakończony jest walkowerem ( 20:0), w rozgrywkach dopuszcza się 2 walkowery, każdy następny powoduje zajęcie ostatniego miejsca w kwalifikacji końcowej. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 punkty, przegrany – 1 punkt ,walkower – 0. W przypadku remisu w regulaminowym czasie nastąpi dogrywka 5 minutowa aż do skutku.
7. STROJE
Każdy zespół musi posiadać jednakowe stroje z regulaminowymi numerami. W przypadku kiedy zespoły będą posiadać te same barwy koszulek , zespół który jest gospodarzem ( na pierwszym miejscu) musi nałożyć znaczniki .
8. ROZPOCZĘCIE MECZU
Kapitan zespołu 10 minut przed rozpoczęciem meczu dostarcza do sekretarza zawodów zgłoszenie imienne zawodników .Wpisanie do protokołu zawodów zawodnika nie zgłoszonego do rozgrywek skutkuje walkowerem dla drużyny przeciwnej. Drużyna może rozpocząć mecz mając minimum 5 zawodników.
9. ROZGRYWANIE SPOTKAŃ
Cztery kwarty po 10 minut, czas zatrzymywany tylko:
– na wykonanie rzutów osobistych
– w trakcie przerwy na żądanie
– podczas dwóch ostatnich minut czwartej kwarty.
10. PRZERWY NA ŻĄDANIE
Każdej drużynie przysługują 2 przerwy na żądanie w pierwszej połowie meczu i trzy w drugiej , przerwa trwa 1 minutę. Po zakończeniu I i III kwarty przerwa trwa jedną minutę , po II kwarcie – 2 minuty.
11. PRZEWINIENIA
Pierwszy faul techniczny bez konsekwencji. Drugi faul techniczny zawodnik zostaje odsunięty do następnego spotkania. Przewinienie dyskwalifikujące automatyczna pauza w kolejnym spotkaniu. W sytuacji rażąco niesportowego zachowania zawodnik może być decyzją sędziów i organizatorów wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach ALK.
12. SPOSÓB USTALENIA KOLEJNOŚCI
O kolejności końcowej decydują :
– duże punkty
– duże punkty między zainteresowanym zespołami
– różnica małych punktów między zainteresowanymi zespołami( zdobyte minus stracone)
O kolejności w klasyfikacjach indywidualnych ( najlepszy strzelec i najlepiej rzucający za 3 punkty) decyduje ilość zdobytych punktów przy udziale w minimum 50% l spotkań
13.NAGRODY
Puchary i medale dla zespołów, które zajmą trzy pierwsze miejsca . Nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca i rzucającego za 3 punkty oraz najlepszego zawodnika w drużynie.
14. POSTAWIENIA KOŃCOWE
1.Zawodnicy biorący udział w ALK nie są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków .
2. Zgłoszenie drużyny do rozgrywek jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem ALK i jego akceptacją .
3. Wszelkie sprawy sporne nie ujęte regulaminem rozstrzygają organizatorzy ALK .
3. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatniach.
4. Na terenie Zespołu Szkół nr 1 obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów.